Dzikie śmietnisko !!!

Odwieczny problem w ogrodach działkowych,tak wygląda obraz za płotem Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Chabry”. Działkowicze powinni być przykładem dbania o ekologię, powinni pokazać społeczeństwu jak wykorzystać wszystko co jest na działce do ponownego użytku i dostarczeniu w ten sposób glebie niezbędnych minerałów. Patrząc na tą górę gałęzi i innych odpadów roślinnych aż serce się kraja, że tyle materiału zostanie zmarnowane. Mam wrażenie, że działkowicze zapomnieli o recyklingu ogrodowym.Dodatkowo wyrzucane są tu plastikowe butelki, metalowe puszki.m.in. po farbach, siatki ogrodzeniowe, szklane butelki, okna, nawet lodówka, dywany itp. To trwa już wiele lat, co roku w jakimś stopniu ta góra znika poprzez spalanie. Jest ogólne przyzwolenie na ten proceder, również władz ogrodu.
http://www.zielonyogrodek.pl/kompost-co-jak-i-gdzie-kompostowac

2 thoughts on “Dzikie śmietnisko !!!

  1. Ogrodowicz pisze:

    szanowni panstwo, nie usprawiedliwiam dzikich składowisk i wysypisk, a tym bardziej ich podpalania, które ara ża opoan na wdchanie szkodliwych zanieczyszczeń. Faktem jest jednak, że recykling na działkowcach amy zorganizowany niedobrze. Przeważająca częśc dzałkowców stanowią ludzie starsi. Punkt legalnego składowania odpadów jest zwykle zbyt daleko od działki, trzeba wysiłku , aby zanieśc tam śmiece. O wiele prościej, niestety je podpalic. Odpady bio stanowią taki sam problem , bo nadziałce produkuje się ich o wiele więcej niż mozna kompostować. 3 arowa działka nie pochłonie takiej ilości biomasy, zwłaszcza odpadów twardych jak no gałęzie. Sami borykamy się z tym problemem. Do ogólnego dołu kompostowego mam ok. 700 m to bardzo dużo. Prosimy Zarządy, żeby przemyślały problem. Może zwiększenie dostępności do kompostowników i liczby kontenerów oraz częstszy ich wywóz , byłby wyjściem z sytuacji? Trzeba też dołożyc starań do edukacji i informacji działkowców. Trzeba reagować na każdą nieprawidłowość jak np. palenie chwastów, opryski podczas pobytu ludzi na działkach, głośne zachowania itd. To wszystko można rozwiązać jeśli się chce.

    1. Działkowicze Opole pisze:

      Bardzo dziękujemy za ten głos.Proszę przyjść na zebranie 14.04.2018r, o godz. 10:00 w Osiedlowym Klubie Chaberek, może razem przekonamy zarząd do zmian. Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *