Posty archiwalne

Dawno nas nie było…

Witam serdecznie troszkę na blogu zawiało ciszą , ale wracamy !!!

Niestety z nie przyjemnymi informacjami.
Dzieje się źle na terenach naszego ogrodu
ROD “CHABRY” w Opolu.
W ostatnich dniach notorycznie ktoś wbija na alejkach ogólnodostępnych zaostrzone pręty dł ok 30cm .
Z tego co wiemy było już takich przypadków trzy. Jeden z tych prętów wbił się konkretnie mi w pietę w dniu 27.05.2016r. Szłam na działkę z dzieckiem, pręt przebił podeszwę klapka i głęboko wbił się  w piętę.Była plama krwi. Następna osoba w dniu 05.06.2016r.  padła ofiarą bezmyślnego człowieka !!! Kolejna przebita pieta!!!
Co by się stało gdyby na taki pręt upadło dziecko?
TRAGEDIA!!!

Sprawa została zgłoszona przez prezesa na policję. 
My jako działkowcy prosimy Was działkowców dla naszego wspólnego bezpieczeństwa o informację jeżeli cokolwiek wiecie na ten temat to prosimy o wiadomości pod adres : dzialkowiczeopole@gmail.com   lub do zarządu naszego ogrodu.

       TO ZAGRAŻA ŻYCIU I ZDROWIU !!!!!!!

piątek, 3 stycznia 2014

Nowy RokRODZINNE OGRODY DZIAŁKOWE OPOLE  ŻYCZY WSZYSTKIM DZIAŁKOWCOM I SYMPATYKOM ABY TEN ROK OBFITOWAŁ W ZBIORY I W SAME POZYTYWNE WYDARZENIA, SZCZĘŚLIWE CHWILE ORAZ DAWAŁ MOŻLIWOŚĆ AKTYWNEGO I SPOKOJNEGO WYPOCZYNKU W NASZYCH MAŁYCH MIEJSKICH OAZACH ZIELENI KTÓRE SĄ PŁUCAMI NASZYCH MIAST                      
 
DO SIEGO ROKU ŻYCZY ADMINISTRACJA BLOGA 
 

Zimowo

Fot. Karolina Fechner

piątek, 11 października 2013

Barwy Jesieni na opolskich Działkach

fot. Karolina Fechner
Dodaj napis
Dodaj napis
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner
fot. Karolina Fechner

środa, 19 czerwca 2013

Ustawa o ogródkach działkowych: wygrał projekt obywatelski

Po dwóch godzinach dyskusji posłowie zdecydowali. To obywatelski projekt ustawy o ogródkach działkowych będzie wiodącym w pracach nad nową ustawą.
Za tym rozwiązaniem głosowali wszyscy obecni na posiedzeniu członkowie podkomisji nadzwyczajnej. Nikt nie był przeciw. Nikt też nie wstrzymał się od głosu. Posłowie umówili się również, że do sprawozdania, które wypracuje podkomisja będą mogły być zgłaszane propozycje zawarte w pozostałych projektach.

O tym, że projekt obywatelski będzie bazowym powiedział premier podczas sobotniego spotkania z działkowcami. Czy to oznacza, że Platforma Obywatelska zrezygnowała z forsowanych własnych rozwiązań i oddała je bez walki? – Nie oddaliśmy ich walkowerem – przekonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Andrzej Orzechowski z PO reprezentujący wnioskodawców. Poseł podkreśla, że podczas dyskusji, która poprzedziła wybór, wszyscy członkowie uznali, że żaden ze zgłoszonych projektów nie jest doskonały.
Bartosz Kownacki z PiS powiedział po głosowaniu, że w dalszych pracach nad ustawą posłowie będą mogli zgłaszać rozwiązania zawarte w innych projektach, o ile będą one korzystne dla działkowców i o ile zaakceptuje je cała podkomisja. Formalnie, wniosek o to, by projekt obywatelski stał się projektem bazowym zgłosił Piotr Zgorzelski z PSL. Wcześniej poseł mocno krytykował rozwiązania zawarte w projekcie PO.
Ogrody działkowe to drugi, obok reformy Gowina temat, który dzieli koalicjantów. Jednak tego faktu Zgorzelski nie chciał komentować. Powiedział jedynie, że projekt Platformy Obywatelskiej nie do końca podoba się nawet posłom PO.

Powstanie nowej ustawy wymusiło orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego roku. Trybunał zakwestionował w nim 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Za niekonstytucyjne uznał m.in. rozwiązania określające przywileje Polskiego Związku Działkowców (PZD), w tym monopol Związku na przydział działek czy obowiązkową przynależność do niego. Niekonstytucyjne przepisy przestaną obowiązywać pod koniec stycznia 2014 r.
W Sejmie są 4 projekty dotyczące ogródków działkowych: obywatelski, pod którym podpisało się prawie milion osób oraz projekty: PO, SLD i Solidarnej Polski. Ich pierwsze czytanie odbyło się pod koniec kwietnia tego roku.
Według propozycji obywatelskiej, każdy ogród działkowy będzie mógł się wydzielić w samodzielne stowarzyszenie i nie musi należeć ani do regionalnego, ani do krajowego związku. Konkurencyjny projekt PO przewidywał likwidację Polskiego Związku Działkowców i rozdysponowanie jego majątku między Skarb Państwa i gminy.

Źródło

Zapisz